• Sakralinės muzikos ir poezijos festivalis „Tave, Dieve, šlovinam“

      2025 m. gegužės 11 d. Vilniuje, Lenkų kultūros namuose, vyko XXXIII-asis sakralinės muzikos ir poezijos festivalis „Tave, Dieve, šlovinam“. Ši graži ir ilgametė tradicija vėl suvienijo Vilniaus krašto talentus. Tarp jų – ir Šalčininkų Stanislavo Moniuškos menų mokyklos mokiniai: šokėjos bei jaunieji dainininkai. Savo pasirodymais jie ne tik papuošė festivalio programą, bet ir pelnė […]

  • Koncertas „Tau, mamyte!“ – dovana Motinos dienos proga

      2025 m. gegužės 6 d. styginių instrumentų dalyko mokiniai surengė šiltą ir jautrų koncertą „Tau, mamyte!“. Mokyklos salėje skambėjo įvairūs kūriniai, kuriuos mokiniai ruošė specialiai šiai progai. Jaunieji muzikantai stengėsi padovanoti mamoms gražią muziką, dėkingumą, meilę, šilumą. Salėje netrūko šypsenų, plojimų ir jaudulio ašarų. Mamyčių širdis sušildė ne tik skambanti muzika, bet ir nuoširdūs […]

  • Kviečiame į koncertą, skirtą Šeimos dienai „Pakilkime kartu!”

      Maloniai kviečiame į koncertą, skirtą Šeimos dienai „Pakilkime kartu!“. Renginys vyks 2025 m. gegužės 15 d. 18.00 val. Šalčininkų kultūros centre. Laukiame Jūsų!    

  • Šokio festivalis „Pavasario ritmu”

          2025 m. gegužės 2 d. Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijoje vyko tradicinis šokio festivalis „Pavasario ritmu 2025“, subūręs talentingus šokėjus iš įvairių mokyklų. Festivalyje dalyvavo ir mūsų mokyklos choreografijos mokinės, paruoštos mokytojų Irmos Jankūnienės ir Marijos Dedel-Družinos. Scenoje šokėjos atliko klasikinius, šiuolaikinius ir lietuvių liaudies šokius, džiugindamos žiūrovus artistiškumu ir nuoširdžiu pasirodymu.    […]

  • Polonijos diena

      2025 m. gegužės 3 d. Vilniaus senamiesčio gatvėmis iškilmingai žygiavo šventinis paradas, skirtas Polonijos dienai paminėti. Parado priekyje garbingai žengė Šalčininkų Stanislavo Moniuškos menų mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras ir šokėjų grupė. Orkestro atliekami maršai ir dinamiški šokėjų pasirodymai tapo ryškiu šventės akcentu bei kūrė pakilią atmosferą. Džiaugiamės galėdami prisidėti prie tautinės kultūros puoselėjimo ir […]

Koncertas „Moniuszko anksčiau ir dabar“

2019 m. spalio 28 d. 17.00 val. Vagnerių rūmai (Šalčininkų S. Moniuškos menų mokykla)

     Tęsdamas kompozitoriaus Stanislavo Moniuškos (Stanisław Moniuszko) 200-ųjų gimimo metinių minėjimą Lietuvoje, Lenkijos institutas Vilniuje kartu su Lenkijos ir Lietuvos partneriais organizuoja koncertą „Moniuszko anksčiau ir dabar“. Koncertuos atlikėjai iš Lenkijos: Anna Budzyńska (sopranas), Laura Kluwak-Sobolewska (fortepijonas), trombonų kvartetas TROMBQUARTET. Moniuškos dainos ir operų arijos bus atliktos originalo pavidalu ir šiuolaikinėje aranžuotėje (aranžuočių autorė – žymi lenkų jaunosios kartos kompozitorė Ewa Fabiańska-Jelińska).

     Anna Budzyńska – įvairiapusiška Lenkijos jaunosios kartos operos solistė, kurios platus repertuaras apima muziką nuo Baroko epochos šedevrų iki šiuolaikinės muzikos opusų. Solinį dainavimą atlikėja studijavo Poznanės  muzikos akademijoje, prof. Antoninos Kowtunowos klasėje. Vokalinę techniką ir atlikimo meistriškumą ji tobulino žymių dainininkų ir dainavimo pedagogų, tokių kaip Cecilia Bartoli, Silvana Bazzoni, Teresa Żylis-Gara, Elizabeth Vidal, Jadwyga Rappé, Helena Łazarska, Eva Blahova meistriškumo pamokose.

Prieš pradėdama studijuoti dainavimą A. Budzyńska įgijo juridinį išsilavinimą Poznanės Adomo Mickevičiaus universitete. Net studijuodama teisę, ji buvo universiteto akademinio choro soliste, su šiuo kolektyvu dainavo per 400 koncertų visame pasaulyje. Studijų muzikos akademijoje metais dainininkė debiutavo Poznanės muzikiniame teatre (Adelė, Johanno Strausso operetėje „Šikšnosparnis“) ir nuo to laiko yra šio teatro solistė, dainavusi per 180 spektaklių. Solistės diskografijoje – kelios kompaktinės plokštelės. 2016-aisiais metais A. Budzyńska įkūrė baroko ansamblį „Toccante“, taip pat pastoviai koncertuoja su Poznanės baroko orkestru.

     Laura Kluwak-Sobolewska – Poznanės I. J. Paderewskio muzikos akademijos absolventė (prof. Waldemaro Andrzejewskio kl.). Pianistė yra respublikinių ir tarptautinių pianistų bei kamerinės muzikos atlikėjų konkursų laureatė, ne kartą įvardinta  geriausia akompaniatore (IV-ajame Lenkų meninės dainos konkurse Varšuvoje, XIX-ajame I. Godino vokalistų konkurse Vrablėje, Slovakijoje, XII-ajame Ados Sari vokalinio meno konkurse Nowy Sącze). Taip pat ji yra laimėjusi įvairių žinomų fondų, skirtų jauniesiems menininkams paremti, stipendijas: F. Chopino draugijos, Europos Yamachos muzikos fondo, du kartus Kultūros ir meno ministerijos ir kt. Menininkė už ypatingus pasiekimus ir artistiškumą apdovanota Jaunojo Meno medaliu, Lenkijos kultūros ministro pagerbta Nusipelniusio kultūros veikėjo vardu, bei padėka „Už nuopelnus lenkų kultūrai“. Pianistė specializuojasi vokalinio repertuaro atlikime, ypač vertinama kaip kamerinio žanro muzikos atlikėja, yra koncertavusi su tokiais žinomais solistais kaip Teresa Żylis-Gara, Joanna Kozłowska, Wojciech Drabowicz, Ryszard Karczykowski, Wiesław Ochman. Koncertinę veiklą derina su akademiniu darbu: eina profesorės pareigas Poznanės muzikos akademijoje.

      Ansamblis „TrombQuartet“ (Piotr Banyś, Wojciech Jeliński, Marek Kaczor, Tomasz Kaczor) susikūrė 2012-aisiais metais. Jo nariai – Poznanės I. J. Paderewskio muzikos akademijos bei Berlyno H. Eislerio aukštosios muzikos mokyklos absolventai. Dabar jie kviečiami bendradarbiauti su tokiomis prestižinėmis muzikinėmis institucijomis kaip Berlyno simfoninis orkestras „Berliner Philharmoniker“, Poznanės T. Szeligowskio vardo filharmonija bei I. J. Paderewskio vardo muzikos akademija, Didysis Moniuškos teatras. Šis trombonų kvartetas – unikalus tokio tipo ansamblis Lenkijoje, reguliariai koncertuoja, tobulina savo atlikėjišką meistriškumą bei ansamblio garso kokybę, plečia savo repertuarą. Koncertuose muzikai atlieka įvairių epochų klasikines kompozicijas, o kartu mėgsta intriguoti auditoriją išskirtinai originaliomis džiazo standartų, muzikos kino filmams ir net pop dainų interpretacijomis. Kvartetas tampriai bendradarbiauja su jaunosios kartos lenkų kompozitore Ewa Fabiańska-Jelińska, rašančia ansambliui naujus kūrinius ir aranžuojančia kitų kompozitorių opusus. Taip pat „TrombQuartet“ yra daugelio šiuolaikinių JAV, Anglijos, Italijos, Lenkijos kompozitorių kūrinių, dedikuotų talentingam ansambliui, pirmieji atlikėjai. Kvartetas pastoviai dalyvauja prestižiniuose muzikos festivaliuose užsienyje ir Lenkijoje – Poznanės tarptautinis vargonų ir kamerinės muzikos festivalis, tarptautinis šiuolaikinės muzikos festivalis „Poznanės muzikinis pavasaris“ ir daugelis kitų. 2018-aisiais kvartetas išleido savo pirmąją kompaktinę plokštelę „Take Four“.

       Koncertai Lietuvoje finansuojami iš Didžiosios Lenkijos vaivadijos maršalkos biudžeto ir „EGDE Music Studio“. Įėjimas į koncertą laisvas. 

    Organizatoriai: Lenkijos institutas Vilniuje, fondas „Fundacja Świat Możliwości”, VĮ „Ambra Vox“, Šalčininkų Stanislavo Moniuškos menų mokykla, Lenkijos Respublikos ambasada, Didžiosios Lenkijos vaivadijos savivaldybė, „EGDE Music Studio“

 

Rėmėjai


1,2 % parama

Plento g. 5 , LT 17117

Šalčininkai

+370 380 51408

salcininkumenumokykla@gmail.com
Įm. kodas:      191417232