• 5-ojo Nacionalinio Lietuvos akordeonistų konkurso laimėtojai!

      2024 m. balandžio 4-6 d. įvyko 5-asis Nacionalinis Lietuvos akordeonistų konkursas. Jame dalyvavo muzikos ir menų mokyklų mokiniai iš visos Lietuvos. Šalčininkų S. Moniuškos menų mokyklai atstovavo penki kolektyvai.            Džiaugiamės kolektyvų laimėjimais: kamerinis ansamblis: Tomas Jarmolkovičius ir Oskar Ruliov – II vietos laureatai; akordeonistų kvintetas: Anastazja Ivanovskaja, Emelina Isajeva, […]

  • Kviečiame mokytis muzikos, dailės, choreografijos

  • „Akordeonų orkestro paradas”

      2024 m. kovo 16 d. Vilniaus r. Rudaminos  meno  mokykloje  vyko  respublikinis  konkursas – festivalis  “AKORDEONŲ  ORKESTRŲ  PARADAS”, skirtas  mokyklos 20 – mečiui. Akordeonų orkestrų parade dalyvavo Rudaminos meno, Vilniaus Karoliniškių muzikos, Vilniaus Algirdo muzikos, Jašiūnų  muzikos ir Šalčininkų S. Moniuškos menų mokyklų kolektyvai. Mūsų mokyklos akordeonistų orkestras (vadovas Valerijus Masėnas) konkurse laimėjo II-ą […]

  • Įspūdingi pasiekimai konkurse-festivalyje „Giovani virtuosi”

      2024 m. kovo 13-15 d. Alytaus muzikos mokykloje vyko XIV-asis tarptautinis jaunųjų atlikėjų kamerinės muzikos konkursas – festivalis „Giovani virtuosi“.  Konkurso globėja – Alytaus miesto savivaldybės vicemerė Jurgita Šukevičienė. Jame dalyvavo Latvijos, Lietuvos jaunieji muzikantai.  Šalčininkų S. Moniuškos menų mokyklai atstovavo šeši kolektyvai.   Šalčininkų S. Moniuškos menų mokykla džiaugiasi kolektyvų laimėjimais: Kamerinis ansamblis: Tomas […]

  • Fortepijono muzikos koncertas

        Maloniai kviečiame! Įėjimas laisvas!

Mokyklos globėjo metus vainikavo koncertu

 

 

Koncertas „Moniuška anksčiau ir dabar“ Šalčininkų Stanislavo Moniuškos menų mokykloje vainikavo Stanislavo Moniuškos 200-ųjų gimimo metinių minėjimą Lietuvoje. Kartu su lenkų ir lietuvių partneriais ją surengė Lenkijos institutas Vilniuje.

Šalčininkų muzikos mokykla buvo įsteigta 1974 metais. Neturėjo savo patalpų, todėl naudojosi bendrojo lavinimo vidurinės mokyklos (šiandien – Jano Sniadeckio gimnazijos) svetingumu. Pirmaisiais darbo metais trūko ne tik instrumentų, bet ir pedagogų. Geresni laikai mokyklai atėjo 1977-aisiais pastačius Šalčininkuose naują ligoninę. Savo buvusias patalpas – Vagnerių rūmus – įstaiga perdavė meno puoselėtojams. Tuometinės rajono valdžios nurodymu į nuniokoto pastato remontą buvo įtrauktos praktiškai visos rajone veikiančios organizacijos. Kiekviena gavo po vieną kambarį, kurį turėjo sutvarkyti. Gavus nuosavas patalpas mokykloje padaugėjo mokinių, įsigyta naujų instrumentų, tarp jų – ir koncertinis fortepijonas, atidaryta styginių instrumentų klasė ir dailės ir choreografijos skyriai. Išaugusi įstaiga gavo menų mokyklos statusą. Šiandien joje veikia trys skyriai: muzikos, dailės ir choreografijos. 2000 metais mokyklai suteiktas garsaus lenkų kompozitoriaus Stanislavo Moniuškos vardas.

Šiuo metu norinčių mokytis muzikos, dailės ir choreografijos Šalčininkuose kur kas daugiau, nei mokykla gali priimti. Tai anaiptol nėra vien šalčininkiečiai. Mokytis čia nori daug vaikų ir iš aplinkinių kaimų. Dėl riboto vietų skaičiaus ne visi gali čia patekti. Populiariausi – fortepijono ir akordeono bei choreografijos skyriai. Kadangi rajonas yra trikalbis, mokymas jame vyksta kiekvienam mokiniui patogia kalba. Per 45 gyvavimo metus Šalčininkų Stanislavo  Moniuškos menų mokyklą baigė daugiau nei 400 absolventų. Beveik šimtas iš jų susiejo savo gyvenimą su menu. 

Prieš dešimtmetį minint Stanislavo Moniuškos 190-ąsias gimimo metines mokykloje atidengta atminimo lenta kompozitoriui. Ją sukūrė Vilniaus menininkas Romualdas Audrūnas Kunca. Mokykla jau ne vienus metus organizuoja savąjį tarptautinį S. Moniuškos lenkų instrumentinės ir vokalinės muzikos festivalį.

Lenkų operos tėvui skirtame koncerte pasirodė artistai iš Lenkijos: Ana Budzynska (Anna Budzyńska) (sopranas), Laura Kliuvak-Sobolevska (Laura Kluwak-Sobolewska) (fortepijonas) bei tromboninkų kvartetas „TrombQuartet“. Stanislavo Moniuškos kūriniai – jo dainos ir operų arijos sopranui – buvo atlikti originaliai, t. y. su fortepijono akompaniamentu ir garsios lenkų jaunosios kartos kompozitorės Evos Fabianskos-Jelinskos (Ewa Fabiańska-Jelińska) trombonų kvartetui ir balsui padarytose aranžuotėse. 

 

  

 

 

Rėmėjai


1,2 % parama

Plento g. 5 , LT 17117

Šalčininkai

+370 380 51408

salcininkumenumokykla@gmail.com
Įm. kodas:      191417232