• Stovykla „Tapatybės erdvės: namai kaip vieta, atmintis, istorija, pasakojimai“

        2026 m. birželio 13–17 d. Šalčininkų Stanislavo Moniuškos menų mokyklos dailės skyriaus mokiniams buvo surengta 5 dienų stovykla „Tapatybės erdvės: namai kaip vieta, atmintis, istorija, pasakojimai“. Jos tikslas – tyrinėti namų ir jų aplinkos ryšį per tiesioginį stebėjimą, meninę praktiką bei asmeninių istorijų refleksiją. Stovykla siekta padėti mokiniams atskleisti, kaip aplinka, architektūra ir […]

  • XI tarptautinis chorinės muzikos festivalis „Auksinė Šalčios juosta”

        2026 m. birželio 13 d. Eišiškėse nuskambėjo XI tarptautinis chorinės muzikos festivalis „Auksinė Šalčios juosta“, kuriame tarp 19 stiprių kolektyvų iš Lietuvos ir Lenkijos pasirodė mūsų mokyklos chorai! Jie varžėsi įvairiose amžiaus ir sudėties kategorijose. Reikšmingą laimėjimą iškovojo jaunių choras, kuriam vadovauja Natalija Rogožienė. Jaunieji choristai savo kategorijoje pelnė I vietą ir tapo kategorijos […]

  •     Nuoširdžiai sveikiname smuikininkę Aleksandrą Akbaš, pelniusią I vietos laureato diplomą bei nominaciją už geriausią lietuviško kūrinio interpretaciją I-ajame tarptautiniame jaunųjų atlikėjų konkurse, kurį organizavo Kauno Miko Petrausko scenos menų mokykla. Dėkojame mokytojai Viktorijai Mameniškienei ir koncertmeisterei Olenai Bobovych už profesionalų darbą. Linkime dar daug kūrybinių pergalių ateityje!      

  • 2026 m. meno sričių konkursų nugalėtojų apdovanojimo šventė

      2026 m. birželio 3 d. Šalčininkų rajono savivaldybė surengė Meno sričių konkursų nugalėtojų apdovanojimų šventę. Į renginį atvyko Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktorius Gžegož Jurgo, Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Markevič bei specialistės Katažina Sokolovskaja ir Inga Averkina. Šventėje taip pat dalyvavo muzikos ir menų mokyklų vadovai, mokytojai bei mokinių tėvai. Tarp apdovanotųjų […]

  • Iškilminga išleistuvių ceremonija ir baigiamasis koncertas

        2026 m. gegužės 28 dienos vakarą mokyklos bendruomenė susirinko į iškilmingą ir prasmingą šventę – abiturientų išleistuvių ceremoniją bei baigiamąjį koncertą. Šis renginys tapo svarbia daugelio metų nuoseklaus darbo, kūrybinių ieškojimų ir meninės brandos kulminacija. Ceremonijos metu abiturientams buvo įteikti mokyklos baigimo pažymėjimai ir padėkos raštai. Mokyklos direktorė, sveikindama abiturientus, pabrėžė jų pasiekimus, […]

Baigėsi Šalčininkų ir Lydos muzikinis projektas

 

 

 

ENI-LLB-1-208 „Musical Bridge of friendship Salcininkai-Lida“

Renginys organizuotas įgyvendinant projektą „Muzikinis draugystės tiltas Šalčininkai – Lyda“. Projektas įgyvendinamas pagal 2014-2020 m. Europos kaimynystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programą

 

 

Šalčininkų Stanislavo Moniuškos menų mokykla kartu su partneriais – Lydos vaikų muzikos menų mokykla ir Lydos rajono vykdomojo komiteto kultūros skyriumi – nuo 2019 m. rugsėjo 1 d. įgyvendina tarptautinį projektą „Muzikinis draugystės tiltas Šalčininkai- Lyda“ pagal 2014-2020 metų Europos kaimynystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programą.

2022 m. vasario 22 d., Šalčininkų Stanislavo Moniuškos menų mokykloje vyko baigiamoji projekto konferencija.

Su projektu susirinkusiuosius supažindino projekto vadovė, Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus vyriausioji specialistė Violeta Zdanovičienė.

– Realizuojant projektą 2020 m. vasario 6 d. įvyko projekto atidarymo konferencija gražiu pavadinimu „Kultūros ir muzikos švietimo vaidmuo plėtojant Lydos ir Šalčininkų pasienio regionų tarptautinį bendradarbiavimą“. Deja, tai buvo pirmas ir vienintelis bendras (su projekto partneriais) vykdomas „gyvas“ renginys, prasidėjus pandeminei situacijai šalyje planuoti bendri (tarptautiniai) renginiai, išvykos tapo neįmanomos, bendros projekto veiklos buvo vykdomos nuotoliniu būdu, – kalbėjo V. Zdanovičienė.

Nepaisant sunkumų, projektas buvo įgyvendintas. Jo tikslas – sudaryti sąlygas tarpvalstybinei kultūrinei aplinkai plėtoti tiek Šalčininkų, tiek Lydos regionuose, sudaryti tvarius menų mokyklų ir vietos bendruomenės bendradarbiavimo mechanizmus, tobulinti muzikinės krypties pedagogų profesinius įgūdžius bei puoselėti augančią kartą.

Įgyvendinus projekto veiklas menų mokykla įsigijo muzikos instrumentus (pianiną, fortepijoną, akordeonus, būgną su lėkštėmis, kachoną, džembę), kompiuterinę įrangą, įrengta mažoji koncertinė salė, suvenyrus, buvo vykdomos minkštosios veiklos (mokymai, seminarai, koncertai).

Kaip sekėsi vykdyti minkštas veiklas papasakojo menų mokyklos direktorė Liudmila Bandalevič, kuri, visų pirma, pasidžiaugė, kad pirmą kartą nuo pandemijos paskelbimo mokykloje girdisi muzikos garsai, šurmuliuoja vaikai.

– Dėl pandemijos teko perkelti mūsų veikla į virtualią erdvę, tačiau mums pavyko organizuoti bendrus koncertus, kurių įrašai yra pasiekiami mokyklos puslapyje bei socialinio tinklo youtube kanale, – pasakė mokyklos direktorė L. Bandalevič.

Nepaisant to, kad dėl pandemijos daugelis pamokų ir repeticijų vyko nuotoliniu būdu, mokyklos auklėtiniai surengė puikų baigiamąjį koncertą, kurio klausėsi menų mokyklos bendruomenė ir  draugai, susirinkę „auksinėje“ salėje.

 

Rėmėjai


Darbo užmokestis

Plento g. 5 , LT 17117

Šalčininkai

+370 380 51408

salcininkumenumokykla@gmail.com
Įm. kodas:      191417232