Šalčininkų
Stanislavo Moniuškos
menų mokykla
Šalčininkų S. Moniuškos menų mokyklos fortepijono skyrius savo veiklą pradėjo 1974 metais įkurtoje Šalčininkų muzikos mokykloje. Šiuo metu fortepijono skyriuje mokosi 50 mokinių, dirba 6 mokytojos – Margarita Bilkienė, Vida Ivanovskaja, Lijana Jomantienė, Ala Sereda, Jelena Staniulienė ir Danuta Stefanovič. Skyriui vadovauja mokytoja Lijana Jomantienė.
Per visą savo gyvavimo laikotarpį fortepijono skyrius pasižymėjo dideliu populiarumu. Stojančiųjų skaičius paprastai būdavo ir yra didesnis, nei galimybė priimti visus norinčius. Per septynerius mokymosi metus mokiniai ne tik išmoksta skambinti fortepijonu, susipažįsta su jo pasauliniu repertuaru, bet ir dalyvauja koncertuose, festivaliuose, konkursuose. Skyriuje jau tradiciniais tapo Kalėdiniai, Mamos dienai skirti koncertai. Taip pat vyksta rajoninės pianistų metodinės dienos, seminarai, kuriuos veda patyrę Lietuvos, Lenkijos pedagogai (pianistė J. Lavrynovič, kompozitorius pianistas Dominyk Gluch). Džiaugiamės, kad mūsų mokiniai yra nuolatiniai B. Dvariono jaunųjų pianistų konkurso, fortepijoninių ansamblių konkurso „Skambinu su draugu”, fortepijoninių ansamblių festivalio „Šokių pasaulyje”, respublikinio programinės pjesės festivalio „Muzika – vaizduojamasis garsų ir spalvų pasaulis”, respublikinio šiuolaikinės lietuviškos fortepijoninės muzikos festivalio – konkurso, J. S. Bacho pianistų konkurso, L. Povilaičio respublikinio šiuolaikinės lietuviškos fortepijoninės muzikos festivalio – konkurso, fortepijoninio muzikos festivalio „Nuo baroko iki romantizmo”, lenkų vaikų, gabių muzikai festivalio ir kitų renginių dalyviai, diplomantai, laureatai. Keletas mūsų skyriaus mokinių sėkmingai įstojo ir mokėsi Vilniaus M. K. Čiurlionio meno mokykloje: P. Rodevič, E. Lenkevič, M. Barnatovič, D. Petrosian, J. E. Šedytė, E. Švaikovski, kuris, beje, tęsia fortepijono studijas Lenkijoje. Septynios Šalčininkų S. Moniuškos menų mokyklos fortepijono skyriaus auklėtinės įgijo fortepijono mokytojos specialybę ir keturios iš jų – mokytojos J. Grabštunovičienė, V. Ivanovskaja, J. Staniulienė, N. Šilobrit šiuo metu sėkmingai dirba mūsų mokykloje. Nemažai fortepijono skyriaus absolventų profesinių aukštumų siekia taip pat muzikos srityje.
Vis drąsiau dalyvaujama ir tarptautiniuose renginiuose: B. Dvariono jaunųjų pianistų konkurse, F. Šopeno pianistų festivalyje – konkurse N. Vilnioje, V. Liutoslavskio vardo pianistų konkurse Zambrove, jaunimo muzikos festivalyje – konkurse „Su muzika per Europą”, jaunųjų atlikėjų kamerinių ansamblių konkurse „Sąskambiai”. Didelis pasiekimas, kad ne tik dalyvaujama, bet ir pelnomi diplomantų, laureatų apdovanojimai. Geras fortepijono pedagogų darbas įvertintas ir Lietuvos muzikos rėmimo fondo, Lietuvos Respublikos švietimo ministro padėkos raštais bei kitomis padėkomis.