• Koncertas „Tau, mamyte!“ – dovana Motinos dienos proga

      2025 m. gegužės 6 d. styginių instrumentų dalyko mokiniai surengė šiltą ir jautrų koncertą „Tau, mamyte!“. Mokyklos salėje skambėjo įvairūs kūriniai, kuriuos mokiniai ruošė specialiai šiai progai. Jaunieji muzikantai stengėsi padovanoti mamoms gražią muziką, dėkingumą, meilę, šilumą. Salėje netrūko šypsenų, plojimų ir jaudulio ašarų. Mamyčių širdis sušildė ne tik skambanti muzika, bet ir nuoširdūs […]

  • Kviečiame į koncertą, skirtą Šeimos dienai „Pakilkime kartu!”

      Maloniai kviečiame į koncertą, skirtą Šeimos dienai „Pakilkime kartu!“. Renginys vyks 2025 m. gegužės 15 d. 18.00 val. Šalčininkų kultūros centre. Laukiame Jūsų!    

  • Šokio festivalis „Pavasario ritmu”

          2025 m. gegužės 2 d. Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijoje vyko tradicinis šokio festivalis „Pavasario ritmu 2025“, subūręs talentingus šokėjus iš įvairių mokyklų. Festivalyje dalyvavo ir mūsų mokyklos choreografijos mokinės, paruoštos mokytojų Irmos Jankūnienės ir Marijos Dedel-Družinos. Scenoje šokėjos atliko klasikinius, šiuolaikinius ir lietuvių liaudies šokius, džiugindamos žiūrovus artistiškumu ir nuoširdžiu pasirodymu.    […]

  • Polonijos diena

      2025 m. gegužės 3 d. Vilniaus senamiesčio gatvėmis iškilmingai žygiavo šventinis paradas, skirtas Polonijos dienai paminėti. Parado priekyje garbingai žengė Šalčininkų Stanislavo Moniuškos menų mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras ir šokėjų grupė. Orkestro atliekami maršai ir dinamiški šokėjų pasirodymai tapo ryškiu šventės akcentu bei kūrė pakilią atmosferą. Džiaugiamės galėdami prisidėti prie tautinės kultūros puoselėjimo ir […]

  • Pedagoginės-profesinės patirties sklaida

        2025 m. balandžio 30 d. fortepijono metodinėje grupėje įvyko metodinė diena, skirta gerosios pedagoginės patirties sklaidai. Mokytojai dalinosi metodais, kurie padeda atskleisti kiekvieno mokinio kūrybinį potencialą. Fortepijono pamokas vedė Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos mokytoja ekspertė Jelena Augaitienė. Mokytoja ne tik pademonstravo pažangius metodus, bet ir leido kolegoms stebėti, kaip nuoseklus darbas […]

Koncertas „Sugrįžimai 2018”

 

2018 m. balandžio 4 d., trečiadienį, 17 val. Šalčininkų Stanislavo Moniuškos menų mokykloje įvyks tarptautinis muzikos festivalis „Sugrįžimai 2018” (sugrįžimai 2018 afiša)

 

             EDSON ENSEMBLE

             REMI J. EDSON (Remigijus Kažukauskas, fleita, Lietuva, Nyderlandai)

             ELLA VAN DER MESPEL (smuikas, Naujoji Zelandija)

             MADI AAFKE LUIMSTRA (I altas, D. Britanija)

             JURRIAN KLAPWIJK (II altas, Nyderlandai)

             VIOLETA GONZÁLEZ TOMÀS (violončelė, Ispanija)

 

Programoje F. Latėno, G. R. Finzi, J. van Gilse, Ch. Corea, R. V. Williams, A. Foote kūriniai

 

EDSON ENSEMBLE

             Ansamblis įkurtas 2013 m. Utrechto konservatorijoje. Fleitininkas Remi J. Edson, norėdamas dalyvauti mokyklos organizuotame kamerinės muzikos maratone, subūrė draugus į perspektyvų kolektyvą, su kuriuo ir liko koncertuoti. Tai ansamblis, kuris aprėpia įvairių stilių muziką nuo romantinės iki postmodernios, džiazo bei specialiai jiems rašytų ir R. Kažukausko aranžuotų kūrinių. Ansamblis jungia Ispanijos, Naujosios Zelandijos, Didžiosios Britanijos, Nyderlandų ir Lietuvos atlikėjus.

 

Remi J. Edson (Remigijus Kažukauskas, fleita, Lietuva, Nyderlandai)

             Gimė Šeduvoje. Groti fleita pradėjo Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje. Baigęs LMTA džiazinio atlikimo programą, išvyko studijuoti į Utrechto konservatoriją. Dalyvavo meistriškumo kursuose. 2013 m. atrinktas kaip vienas iš trijų Nacionalinės fleitų asociacijos konvencijos nugalėtojų, dalyvavo Orlando „Maraca“ Valle meistriškumo kursuose (Naujasis Orleanas, JAV) ir atstovavo Utrechto konservatorijai „Jazz in Duke Town“ solistų konkurse (Nyderlandai). Utrechto konservatorijoje baigė antrąsias bakalauro studijas bei magistrantūrą džiazinio atlikimo ir klasikinės fleitos klasėse. Koncertavo su Nacionalinės fleitų akademijos, NJO (Olandijos nacionaliniu jaunimo) orkestru.

 

Ella Van Der Mespel (smuikas, Naujoji Zelandija)

                Gimė ir augo Naujojoje Zelandijoje, muzikinį kelią pradėjo dar visai maža. Ten grojo daugelyje orkestrų bei ansamblių, sukaupė kamerinės muzikos atlikimo patirtį. Nuo 2011 m. studijas tęsė Nyderlanduose, grojo ansambliuose bei orkestruose, tarp jų EDSON ENSEMBLE. Grojo su džiazo pianistu Bert van den Brink, dalyvavo Roterdamo filharmonijos akademijos projektuose, Utrecht Muse Art studenten ir NJO (Olandijos nacionaliniame jaunimo) orkestruose. 2017 m. buvo nominuota EMIR Steyerberg prizui ir laimėjo antrąją vietą konkurse Prix d’Harmonie. Roterdamo konservatorijoje baigė magistro studijas. Džiazas – neatsiejama jos kūno ir pojūčių dalis.

 

Madi Aafke Luimstra (I altas, Didžioji Britanija)

                2015 m. baigė Trinity Laban muzikos ir šokio konservatoriją Londone. Šiuo metu studijuoja Utrechto konservatorijos magistrantūroje pas prof. R. Wolfe. Yra Tarptautinio Liublijanos orkestro narė, nuo 2017 m.– Nacionalinio studentų orkestro koncertmeisterė (Nyderlandai). Su „Ensemble orQuesta“ yra atlikusi „La Cenerentola“, „Fastaff“, „La Boheme“, „Le Nozze de Figaro“ ir „Don Giovanni“ operas. Dalyvavo Londono armėniškos operos kompanijos projektuose, statant A. Tigranian „Anoush“ ir „David Bek“ operas. Koncertavo Berlyno filharmonijoje (Vokietija), Teatro La Fenice (Italija), The Concertgebouw (Nyderlandai), Royal Festival Hall ir Cadogan Hall (D. Britanija) ir kitose salėse. Ją galima išgirsti „The Sound and The Fury: a Century of Music“ BBC4 televizijos serijose.

 

Jurrian Klapwijk (II altas, Nyderlandai)

                Groti altu pradėjo būdamas dešimties pas prof. I. Tonkes. Nuo 2008 m. mokėsi Karališkoje Hagos konservatorijoje L. Steffens kl. (Nyderlandai), magistro studijas tęsia Utrechto konservatorijoje R. Wolfe kl. Grojo daugelyje orkestrų bei ansamblių: Atheneum kameriniame orkestre, Nyderlandų nacionaliniame jaunimo orkestre, Aurora festivalio orkestre Švedijoje bei Ciconia Consort ansamblyje Hagoje. Grojo solo su Haagse Beek ir Leiderdorps kameriniais orkestrais, su kuriais atliko W. A. Mozarto ir B. Britteno kūrinius.

 

Violeta González Tomàs (violončelė, Ispanija)

                Groti violončele pradėjo būdama 3 metų Barselonos vietinėje muzikos mokykloje. 2013 m. baigė studijas Liceu konservatorijoje pas Ampar’ą Lacruz’ą ir tais pačiais metais įstojo į Amsterdamo konservatoriją. Yra dalyvavusi Pablo Casalso (Prancūzija), Isaac Albeniz de Camprodon (Katalonija) festivaliuose, grojusi solo su Cursos Internacionales de Musica de Cordoba orkestru Cordoba koncertų salėje. Taip pat dalyvavusi Michel Strauss, Lluis Claret, Laurentiu Sbarzea meistriškumo kursuose ir koncertavusi su Katalonijos nacionaliniu jaunimo simfoniniu orkestru, Barselonos filharmonijos ir Metropolo orkestrais. 2017 m. baigė bakalauro studijas Roterdamo konservatorijoje pas profesorių Jeroen den Herder. Šiuo metu be Edsono ansamblio taip pat groja kituose ansambliuose, tokiuose kaip Artem trio, su kuriuo kartu keliauja ir yra Monstserrati kamerinės muzikos konkurso laureatai, taip pat XVII tarptautiniame kamerinės muzikos Ciutat de Vinaros konkurse užėmę 3 vietą.

Rėmėjai


1,2 % parama

Plento g. 5 , LT 17117

Šalčininkai

+370 380 51408

salcininkumenumokykla@gmail.com
Įm. kodas:      191417232