• Meistriškumo pamokos akordeono skyriuje

      2024 m. gegužės 21 d. mūsų mokykloje, akordeono skyriuje, svečiavosi Liublino M. Sklodovskos–Kiuri menų universiteto (Lenkija) profesorė Elwira Sliwkewicz Cisak bei Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokyklos mokytoja ekspertė Jelena Berezina. Pedagogai akordeono skyriaus mokiniams pravedė meistriškumo pamokas, tema „Darbas su kūrinių atlikimo išraškingumu“, kurios yra svarbios kiekvienam muzikantui, norinčiam tobulinti savo grojimo įgūdžius […]

 • „Daina prie Šalčios” 2024 m.

    2024 m. gegužės 19 d. Šalčininkuose vyko festivalis „Daina prie Šalčios”. Tai tradicinis renginys, kuris tapo neatsiejama Šalčininkų rajono kultūrinio gyvenimo dalimi, suburiantys liaudies muzikos kolektyvus.  Renginyje savo meninius pasiekimus pristatė mūsų mokyklos Pučiamųjų instrumentų orkestras (vadovas Rimantas Rutkauskas), Akordeonistų orkestras (vadovas Valerijus Masėnas), Choreografijos skyriaus šokėjos (vadovė Marija Dedel-Družina), Jaunių ir jaunučių chorai […]

 • „MUZIKA IR ŠOKIS SPALVOMIS IR FORMOMIS“

    2024  m. gegužės 8 d. Šalčininkų S.Moniuškos menų mokykloje atidaryta respublikinio dailės mokinių kūrybinių darbų paroda „MUZIKA IR ŠOKIS SPALVOMIS IR FORMOMIS“, skirta Šalčininkų Stanislovo Moniuškos menų mokyklos 50 – mečiui. „Mūsų mokykloje pristatomos trys menų šakos: muzika, šokis ir dailė. Čia daugiausiai skamba klasikinė muzika, o choreografijos skyriuje vyksta klasikinio baleto pamokos. Dailės […]

 • Polionijos diena

      2024 m. gegužės 4 d. Šalčininkų rajono lenkai, kartu su visos Lietuvos tautiečiais, dalyvavo baltai – raudonoje lenkiškumo eisenoje. Žygiuodami Vilniaus gatvėmis, nuo Nepriklausomybės aikštės iki Aušros Vartų, Lietuvos lenkai paminėjo kelias svarbias šventes: Lenkijos Respublikos vėliavos, Gegužės 3-osios Konstitucijos, Polonijos ir užsienyje gyvenančių lenkų dienas. Šalčininkų S. Moniuškos menų mokyklos pučiamųjų orkestras […]

 • „Dance Revoliution 2024”

      Labai džiugu, kad  Šalčininkų S.Moniuškos menų mokyklos choreografijos skyriaus pradinio ugdymo 2 klasės mokinės debiutavo tarptautiniame šokių konkurse „Dance Revolution 2024“, kuris vyko 2024 m. gegužės 4 d. Vilniuje. Šiais metais konkursas vyko keturioliktąjį kartą ir jame dalyvavo dar daugiau šokėjų ir šokių kolektyvų iš Vokietijos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos bei Lenkijos. Kiekvienais metais […]

SVEIKINOME LIETUVĄ

 

Kovo 11-ąją šalčininkiečiai skyrė gražiausius žodžius Lietuvai ir jos nepriklausomybei. Šalčininkų kultūros centre įvyko šventinis minėjimas, kuriame pasirodė Šalčininkų lopšelio – darželio „Vyturėlis“ mažieji artistai, Šalčininkų S. Moniuškos, Eišiškių muzikos, Jašiūnų muzikos mokyklų auklėtiniai – daug nepaprastų talentų vienoje scenoje.

Į publiką kreipęsis Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gžegož Jurgo pabrėžė, kad 33-eji nepriklausomybės metai leido priprasti prie laisvės ir išmokė kurti valstybę.

– 1990 – ųjų metų kovo 11-ąją Aukščiausioji Taryba paskelbė atkurianti nepriklausomą Lietuvą, valstybę, kuri jau buvo atkurta. Šiandien minime 33-uoius nepriklausomybės metus. Valstybei tai pakankamas mažas laiko tarpas, jauna valstybė. Kaip žmogui – tai yra branda. Per tą laiką mes sugebėjome prie nepriklausomybės priprasti, gyvename savo ramiu gyvenimu. Tačiau nepriklausomybė – tai nėra duotybė, kurią kažkas vieną kartą davė ir galim pamiršti. Nepriklausomybė – tai darbas, budrumas, pasiryžimas. Ją reikėjo atkovoti. Šiandien švęsdami šią svarbią dieną būkite budrūs, nes patys sprendžiame savo likimą. Mylėkime savo kraštą ir rajoną, – pasakė G. Jurgo.

Pirmieji scenoje pasirodė patys mažiausi, bet drąsūs „Vyturėlio“ darželinukai, skambiai ir nuoširdžiai pasveikinę publiką su švente. Kartu su šypsenomis jie padovanojo kiekvienam šventės dalyviui  liaudies dainas, žaidimus, lopšines. Nuo scenos skambėjo melodingos liaudies dainos, mokančios mylėti artimą, saugoti, branginti, puoselėti savo gimtąjį kraštą.

Po jų į sceną žengė labiau patyrę atlikėjai – Šalčininkų S. Moniuškos menų mokyklos choreografijos skyriaus mokinės, jungtinis jaunučių ir jaunių choras ir publikos pamėgtas pučiamųjų instrumentų orkestras. Eišiškių muzikos mokyklos talentus koncerte reprezentavo jaunučių ir jaunių choras, Jašiūnų muzikos mokykla į šventę delegavo jaunučių chorą.

Šiandien Šalčininkų kultūros centre susirinkusi publika dar kartą įsitikino, kokie gabūs mūsų vaikai ir jaunimas, kokia graži ir bendruomeniška auga karta, kaip Šalčininkų rajonui pasisekė su jaunais žmonėmis, kuriems bendrystė ir pilietiškumas svarbūs nuo mažų dienų. Prie jų ugdymo prisidėjo ne mažiau talentingi ir kūrybingi mokytojai: pučiamųjų orkestro vadovas ir dirigentas Rimantas Rutkauskas, dirigentės Elvyra Savickaja, Natalija Ragožienė, akompaniatorės Guoda Indriūnaitė ir Taisija Kuščenko, dirigentės Olga Karčevska ir Olga Zinevič, choro vadovė Irina Radevič, choreografės Marija Dedel – Družina ir Irma Jankūnienė, priešmokyklinio ugdymo mokytos  Janina Radevič, Olga Misiuk, Gražina Baldovskienė, meninio ugdymo mokytoja Natalija Šilobrit.

Šventės pabaigoje scenoje pasirodė visi tądien koncertavę atlikėjai. Visi kartu – jaunimas ir jų mokytojai – atliko liaudies dainų pynę „Per Vilniaus miestą“.

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena – tai ta diena, kai stiprėja žinojimas, jog valstybė neatsiejama nuo piliečių. Sąžiningai atlikime savo pareigą Tėvynei, saugokime ją ir puoselėkime jos vertybes! Su Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena!

 

 

 

 

 

 

Rėmėjai


1,2 % parama

Plento g. 5 , LT 17117

Šalčininkai

+370 380 51408

salcininkumenumokykla@gmail.com
Įm. kodas:      191417232