• Baigimo pažymėjimų įteikimo šventė

            2023 m. birželio 8-ą dieną Stanislavo Moniuškos menų mokykloje ir vėl skambėjo muzikos garsai, nes įvyko abiturientų šventė – mokyklos baigimo pažymėjimų įteikimas. Šiais mokslo metais jie buvo įteikti labai gausiam moksleivių būriui. Labai didelė laida muzikantų, šokėjų, dailininkų. Po iškilmingos ceremonijos buvo ir šventinis koncertas, kuriame įvairių muzikos skyrių […]

 • „Vaikystė muzikos garsų ir šokio jūroje“

             2023 m.  birželio 1 d. Šalčininkuose paminėta Tarptautinė vaikų gynimo diena. Šia proga Šalčininkų S. Moniuškos menų mokykla pakvietė į šventinį renginį „Vaikystė muzikos garsų ir šokio jūroje“, vykusį Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centre.  Atvykstančius vaikus ir jų šeimos narius pasitiko tapybos ir keramikos darbų paroda.  Šalčininkų rajono mero vardu […]

 • Apdovanojimai už pasiekimus meno srityje

    Šalčininkų rajono mero Zdzislavo Palevičiaus iniciatyva prieš 10 metų pradėti rengti Šalčininkų rajono mokinių olimpiadų nugalėtojų apdovanojimai. Vieni puikiai draugauja su skaičiais, kiti meistriškai valdo žodį, treti – kuria. Šiemet kartu su olimpiadų nugalėtojais pirmą kartą apdovanojimai įteikti už pasiekimus meno srityje. Be bendrojo ugdymo mokyklų, mokiniai lanko neformaliojo švietimo įstaigas, kuriose mokosi piešti, […]

 • Koncertas Šeimos dienai paminėti

    Kiekvienam žmogui yra svarbu jausti palaikymą, atramą, džiaugtis artimo pasiekimais. 2023 m. gegužės 11 d. palaikyti Šalčininkų Stanislavo Moniuškos menų mokyklos mokinių, paruoštų mokytojų Jelenos Ivanovskajos, Liudmilos Bandalevič ir Jelenos Staniulienės, atvyko brangiausi jiems žmonės: mamos, tėčiai, seneliai, broliai ir sesės. Šventinio Šeimos koncerto metu buvo smagu jausti bendrumo jausmą, šilumą bei meilę, sklindančią […]

 • Kviečiame į renginį-koncertą „Vaikystė muzikos garsų ir šokio jūroje”

     

SVEIKINOME LIETUVĄ

 

Kovo 11-ąją šalčininkiečiai skyrė gražiausius žodžius Lietuvai ir jos nepriklausomybei. Šalčininkų kultūros centre įvyko šventinis minėjimas, kuriame pasirodė Šalčininkų lopšelio – darželio „Vyturėlis“ mažieji artistai, Šalčininkų S. Moniuškos, Eišiškių muzikos, Jašiūnų muzikos mokyklų auklėtiniai – daug nepaprastų talentų vienoje scenoje.

Į publiką kreipęsis Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gžegož Jurgo pabrėžė, kad 33-eji nepriklausomybės metai leido priprasti prie laisvės ir išmokė kurti valstybę.

– 1990 – ųjų metų kovo 11-ąją Aukščiausioji Taryba paskelbė atkurianti nepriklausomą Lietuvą, valstybę, kuri jau buvo atkurta. Šiandien minime 33-uoius nepriklausomybės metus. Valstybei tai pakankamas mažas laiko tarpas, jauna valstybė. Kaip žmogui – tai yra branda. Per tą laiką mes sugebėjome prie nepriklausomybės priprasti, gyvename savo ramiu gyvenimu. Tačiau nepriklausomybė – tai nėra duotybė, kurią kažkas vieną kartą davė ir galim pamiršti. Nepriklausomybė – tai darbas, budrumas, pasiryžimas. Ją reikėjo atkovoti. Šiandien švęsdami šią svarbią dieną būkite budrūs, nes patys sprendžiame savo likimą. Mylėkime savo kraštą ir rajoną, – pasakė G. Jurgo.

Pirmieji scenoje pasirodė patys mažiausi, bet drąsūs „Vyturėlio“ darželinukai, skambiai ir nuoširdžiai pasveikinę publiką su švente. Kartu su šypsenomis jie padovanojo kiekvienam šventės dalyviui  liaudies dainas, žaidimus, lopšines. Nuo scenos skambėjo melodingos liaudies dainos, mokančios mylėti artimą, saugoti, branginti, puoselėti savo gimtąjį kraštą.

Po jų į sceną žengė labiau patyrę atlikėjai – Šalčininkų S. Moniuškos menų mokyklos choreografijos skyriaus mokinės, jungtinis jaunučių ir jaunių choras ir publikos pamėgtas pučiamųjų instrumentų orkestras. Eišiškių muzikos mokyklos talentus koncerte reprezentavo jaunučių ir jaunių choras, Jašiūnų muzikos mokykla į šventę delegavo jaunučių chorą.

Šiandien Šalčininkų kultūros centre susirinkusi publika dar kartą įsitikino, kokie gabūs mūsų vaikai ir jaunimas, kokia graži ir bendruomeniška auga karta, kaip Šalčininkų rajonui pasisekė su jaunais žmonėmis, kuriems bendrystė ir pilietiškumas svarbūs nuo mažų dienų. Prie jų ugdymo prisidėjo ne mažiau talentingi ir kūrybingi mokytojai: pučiamųjų orkestro vadovas ir dirigentas Rimantas Rutkauskas, dirigentės Elvyra Savickaja, Natalija Ragožienė, akompaniatorės Guoda Indriūnaitė ir Taisija Kuščenko, dirigentės Olga Karčevska ir Olga Zinevič, choro vadovė Irina Radevič, choreografės Marija Dedel – Družina ir Irma Jankūnienė, priešmokyklinio ugdymo mokytos  Janina Radevič, Olga Misiuk, Gražina Baldovskienė, meninio ugdymo mokytoja Natalija Šilobrit.

Šventės pabaigoje scenoje pasirodė visi tądien koncertavę atlikėjai. Visi kartu – jaunimas ir jų mokytojai – atliko liaudies dainų pynę „Per Vilniaus miestą“.

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena – tai ta diena, kai stiprėja žinojimas, jog valstybė neatsiejama nuo piliečių. Sąžiningai atlikime savo pareigą Tėvynei, saugokime ją ir puoselėkime jos vertybes! Su Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena!

 

 

 

 

 

 

Rėmėjai


1,2 % parama

Plento g. 5 , LT 17117

Šalčininkai

+370 380 51408

salcininkumenumokykla@gmail.com
Įm. kodas:      191417232